Intervjuu 17. aprillil

esmaspäev, 29. oktoober 2018

VOIDURELVASTUS HOOGUSTUB II

Epohhi vahetuseks on koige paremini valmis Hiina. USA poolt vallandatud ohjeldamatu voidurelastamisstrateegia lopeb haleda labikukkumisega ja rahuliku jark-jargulise tagasitombumise asemel viib see ylbusest tingitud ebaadekvaatsus USA valusale prantsatamisele allapoole isegi nende objektiivset nivood.
Hiinal on USAst effektiivsem majandusmudel. Kui sajandi algusest tanaseni on USA majanduskasv olnud ca 40%, siis Hiinal on see yle neljakordne. Juba tana on Hiina maailma suurim toostusriik ja ostuvoime arvestuses ka maailma suurim majandus. Trump virutas sojakulutustele kyll pingutades kovasti juurde, viies need yle $0,7 triljoni aastas, ent langustrendi peatamine nouab vahemalt $1,0 triljonit ja lahemas perspektiivis pole seda raha mitte kusagilt votta. Hiinal on tana maailmas suuruselt teine kaitseeelarve, mis stabiilselt suureneb igal aastal 5%. Hiina kulutab USAga vordse voi veidi halvema sojatehnika tootmiseks viis korda vahem raha kui USA, Venemaa aga USAst parema voi vordse relvastuse tootmiseks kolm korda vahem raha.
Trumpi korralduse kohaselt moodustati moodunud aastal toogrupp, kes uuris USA sojatoostuse olukorda. Asja see avaldati ja igayks voib sellega tutvuda. Globalistide neoliberaalne majanduspoliitika on havitavalt mojunud ka nende sojatoostusele. Veelgi enam, visatakse nalja, et USA matemaatika-fyysika teaduskonnad on kohad, kus opetavad vene professorid ja opivad hiina yliopilased.
USA on tana sisuliselt kodusojas ja Trump ei suuda isegi hadavajalikke oigeid motteid ellu viia. Ehkki arvan, et vabariiklased sailitavad eelolevatel Kongressi valimistel ylekaalu molemas kojas, ei ole tal tait toetust isegi oma parteis. Valispoliitika, mis pretendeerib Full Spectrum Domination, ehk maailma isanda troonile, ent samas tana teistele mitte midagi peale havitava kaose pakkudes, on loll poliitika, mis pealegi ei ole tagatud jouga.
Hiinal on aga sojaajale kohane ainuoige juhtimissysteem, kus kogu voimutaius on praktiliselt koondatud Xi katte. On selge eesmark-ehitada yles harmooniline rahvuslik sotsialistlik yhiskond kompartei juhtimisel ja valitud adekvaatne rahvuslik majandusmudel selle saavutamiseks, kus riiklik planeerimine ja kontroll on yhendatud vaba ettevotluse stiihia jouga. Valispoliitikas pretendeeritakse regionaalsele hegemooniale, mis vastab ka reaalselt Hiina voimalustele. Teistele riikidele pakutakse reaalset praanikut hiigelprojekti Yhe voondi ja yhe tee initsiatiivi rahastamise naol, kus koik on kasusaajad pooled.
Ylitahtis on strateegiline liit Venemaaga, sest kui majanduses on Hiina yle USAst, siis sojaliselt on Venemaa Euraasias tugevam USAst ja nii seljad kokkupanduna on nad voitmatud. Hiina juhib ylemaailmalist rynnakut dollari vastu, kitsendades nii pidevalt USA majanduslikke voimalusi. Systeemseks esituseks pole aega, ent illustratsiooniks voib tuua paljuytleva fakti, et hiljutise Abe visiidi ajal solmiti isegi USA senise vasalli Jaapaniga dollari asendamiseks $30 miljardi suurune swap juani kasuks. Sojaliselt on Hiina juba tanaseks stampinud nii palju keskmaarakette, et USAl pole lootuski kvantiteedis voistelda. Seda enam, et Kongress alles eraldas raha projekteerimistoode alustamiseks ning millal joonistel rakett synnib, millal neist katsemudelid tehakse, millal tootmisliin ehitatatakse, millal nad relvastusse hakkavad saabuma.
Ameeriklaste ebaadekaatne arusaam, et Reagani poolt pealesurutud voidurelvastamine murdis NSVL selgroo ja lootus, et sama juhtub ka Venemaaga on liivale rajatud. Nagu ma eelnevalt olen korduvalt seletanud, oli NSVL lagunemise peapohjuseks degenerantse eliidi reetmine. Loota, et Putin koos oma lahikondlastega tahavad lopetada samuti kui Saddam Hussein ja Kadaffi voi isegi nagu Gorbatshov ja Jeltsin on soovmotlemine.
Venemaal ei ole suureks probleemiks vastata USA valjakutsele sojaliselt. Piisab isegi ainult Kalibrite pidevast stampimisest. Peale selle voivad nad asendada praeguste Iskanderite vanad raketimootorid moodsamate vaiksemate ja kergemate vastu, saades nii kytusele lisamahtu ja suurendades lennukaugust voi moderniseerida rakette veidi pikemaks. Peale selle on juba projekteeritud ja katsetused labinud nominaalselt kontinentideahelisse klassi kuuluv Rubez (lennukaugus 5.800 km), mis Tshukotkas taastavast raketibaasist votaks sihikule kogu USA laaneranniku koos Los Angelese ja San Franciscoga. Neid pole veel relvastusse voetud, sest nad katavad ka keskmaaraketi diapasooni alates 2000 km-st. Venelastel oli kasil veel yks projekt - mandritevaheliste rakettide paigutamine raudteevagunitesse. Suht kerge vaevaga on need ca 30t kaaluvad Rubezid panna kuskil Siberis raudteel ringlema voi haruteel voi tunnelis seisma ja vajadusel akki Euroopas mingil suunal kontsentreerida ennem kui USA omad parale jouavad. Lopeks kui Euroopa eliit unistab III maailmasojast, on tark ahvardada lyya esimesena laud puhtaks, shantaseerides nii Euroopat. USA eliidile jaab siis valik kas teha nagu, et midagi neid puudutavat ei ole juhtunud, voi alustada strateegilist tuumasoda. Tegelikult on tegemist pool sajandit vana relvasysteemiga ja USA voib suurema effektita sinna oma raha kyhveldada. Venemaal on kaitseks lmaailma parimad ohukaitseststeemid, mida ta Hiinaga jagab. Venemaa ja Hiina samal ajal arendavad kasvoi kosmose systeeme.
USA otsus valjuda kesk= ja lyhimaa raketilepingust paneb USA Aasia ja Euroopa vasallid eksistensiaalse kysimuse ette. Raske oleks neid paigutada L-Koreasse, sest korea rahvas ja valitsused tahavad rahu poolsaarel koos USA sojavagede valjaviimisega poolsaarelt ja pikemas perspektiivis yhinemist. L-Korea valitsusel oleks pea voimatu voimule jaada USA rynderakettide paigutamise korral, sest peale P-Korea votaks nad kirbule nii Hiina kui Venemaa. Sama jama oleks kaelas ka Jaapanil.
Katse neid Taiwanile paigutada loppeks ilmselt Hiina preventiivse loogiga ja Taiwani taasyhendamise kodumaaga Hiina kompartei sajandaks aastapaevaks, mis sarnaselt Venemaa Krimmi taasyhendamisele kutsuks esile pooleteisemiljardi hiinlase juubelduse yle maailma.
USA keskmaarakettide paigutamine Euroopasse ahvardab viimast havinemisega taktikalises tuumasojas ja muudab ta absoluutselt kaitsetuks mistahes USA majandusliku valjapressimise eest. Samas Venemaa mingit ohtu Euroopale laane poole vana NSVL piiri endast ei kujuta ja majanduslikult on ta Euroopale elutahtis.
Kokkuvottes ei suuda USA lepingust valjaastumisega mitte mingisugust sojalist survet oma peavastaste Hiina ja Venemaa vastu saavutada, poliitiliselt toob see aga kaasa lausa katastroofilised tagajarjed USA liitlassuhetele nii Aasias kui Euroopas ja seega USA mojuvoimu hyppelise languse maailmas.
Euroopa jatkamine USA vasallina tana toob kaasa ainult mustad voi hukatuslikud stsenaariumid: endise julgeoleku asemel tuumaporgus arapolemise, endise USA turu avatuse tottu majandusliku kasu asemel viletsuse. USA arvel parasiteerimisel nii julgeolekuvallas kui ka majanduses on niikuinii kiire lopp.
Laanemaailma norgem joud vanast Saksa, Itaalia jt, eliidist Bormani varimajandusimpeeriumini, Vatikan jne. - yhesonaga koik kontinentaalse Euroopa rahvad on sunnitud valima: kas asendada globalistlik eliit patriootlikuga ja saada taas oma saatuse peremeheks voi manduda arengumaa tasemele. Hiljutine skandaalne isegi Saksamaa ja Prantsusmaa Atlantistidest liidrite Syyria kysimuses sisuliselt USA hylgamine ja Venemaaga liitumine rohutab USA ja Euroopa huvide fundamentaalset vastuolu.

Roman Ubakivi




Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar