Intervjuu 17. aprillil

laupäev, 30. aprill 2016

SKISOD.
Hiljutisel ETV saates Vabariigi kodanik iseloomustas A.Hvostov meie julgeolekupoliitilist eliiti esindanud Marko Mihkelsoni ja kogu meie kaitsepoliitika eliiti kui skisofreenikuid. Lõpuks ometi pääses üks täiearuline kodanik A.Hvostovi näol ETV saatesse ja sai ka rahvale tõtt rääkida. Loomulikult olen ma A.Hvostovi toetaja ja mõttekaaslane. Ütlesin ju juba eelnenud kirjutises "Juubelitest"otse välja, et president T.H.Ilves on skisofreenik, sest normaalne inimene ei saa ühelt poolt kuulutada, et Eesti on täna parimini kaitstud välisohu eest kui iial ajaloos ja samas põrutada, et Eesti on täiesti kaitsetu ja vallutatav nelja tunniga! Presidentidega pole meil üldse vedanud, juba esimene neist - K.Päts oli skiso.
M.Mihkelson kommenteeris Kaitseuuringute Keskuse julgeolekualast raportit, mis sätestas, et NATO ei suuda praegu Eestit kaitsta, lollusega, et Eestil polevat olnud kunagi paremat positsiooni julgeoleku kontekstis!? M.Mihkelsonil on haigus juba kaugele arenenud, sest alguses oli tema peamees, kes Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise blokeeris. Siis üleöö, hakkas tal teine ajupool tööle ja ta muutus piirilepingu tulihingeliseks toetajaks. Ennem ta õhutas Eestit koloniaalsõtta Afganistanis, sest selle sõja kaotus pidavat NATO lõppu tähendavat. Nüüd kui NATO on Afganistanis haledalt peksa saanud ja sealt välja roomab, olevat ta Eesti kindlustuspoliis?! Haiged skisod ei ole võimelised NATO artikkel 5 sõnastuse mõttest aru saama - see ei kindlusta absoluuselt mitte mingit reaalset sõjalist abi, vaid ainult nõuab omavahelist konsulteerimist ning reaktsioon võib piirduda üksnes protesti sisaldava diplomaatilise noodiga.
Sealjuures M.Mihkelson, ja poliitiline eliit juba Mart Laarist alates, räägib pealtnäha siiralt, veendumusega ja ilmselt ei aima, et normaalse inimese silmis on ta skiso. Mehhanism on väga lihtne. Kui reaalsus on lohutu ja M.Laari I valitsusse 1,5 a. jooksul majanduslangus 37% Eesti Panga andmel, siis tuleb luua oma vaimus paralleelne maailm, kus kõik on suurepärane. Kutsume külla Economisti leheneegri, kostitame teda hästi, ja pärast ajaleheartikli ilmumist müristame igal tänavanurgal trummi Eesti imepärasest majandusedusedust. Ja seda tänapäevani. See, et reaalses elus ei ole me suutnud taastoota isegi kõige tähtsamat majanduse komponenti - tööjõudu, ei sega, sest vaimusilmas rühitakse Euroopa rikkaimate riikide ja Põhjamaade hulka.
Samuti mõtleb "Zika Klubi" (Riigikogu) ja tema välisasjade komisjoni pealik M.Mihkelson. Kuna tänane Eesti Kaitsejõud saaksid haledalt peksa isegi Laidoneri EW armeelt, põlisvaenlaseks on kuulutatud samal ajal Venemaa ning kompetentne sõjaline analüüs RAND Corporation poolt näitab, et vähegi tõsisema vastupanu osutamiseks Baltikumis on siia hädavajalik paigutada 7 NATO brigaadi, sealhulgas vähemalt kaks rasket soomusbrigaadi, siis absoluutsest ummikust pääsemiseks siirduvad skisod teise, paralleelsesse "vaimumaailma". Zika Klubi tellibki rahva raha eest Kaitseuuringute keskuselt raporti julgeolekuolukorra kohta. Ent muidugi mitte mingil juhul reaalsete sõjajõudude "terase kokkupõrke" kohta, mida tegi juba RAND Corporation. EI, uurimus käib paralleelse maailma, "vaimu kokkupõrke " kohta!? Selle nõksuga said meie riigikogulased oma peades hädavajalike brigaadide arvu vähendada juba ligi poole võrra! Ent asi on arengus ja me nüüd teame, mida meil tuleb nüüd teha, rahustas meid M.Mihkelson. Järgmiseks tellib Zika Klubi juba kaitseuuringu "südamete kokkupõrke" kohta, ning pooled reaalseks vastupanuks hädavajalikud brigaadid võib oma vaimumaailmas järjekordselt unustada. Jne. Skisode vaimusilmas ongi nii Eesti parimini kaitstud kui iial varem ja "heidutus" ongi loodud
Venemaa kindralstaapi taoline bluff ja lollus muidugi ei huvita ja taoline "heidutus" veenab üksnes sisofreenikuid.
A.Hvostovil on muidugi õigus, et NATO logistiline probleem on sisuliselt ületamatu. Ent see pole isegi peamine. Nimelt ei näe mina küll neid suuri ja sõjaliselt võimsaid riike, kes ihkavad Narva ja Riia pärast Venemaaga sõdida. Tegelikult ei ole täna Euroopas täna MITTE ÜHTEGI riiki, kes oleks võimeline iseseisvat sõjalist operatsioon läbi viima isegi EL vahetus naabruses, nagu seda näitas juba sõda Liibüas. Isegi Euroopa suurvõimu Saksamaa Armee on sarnases haletsusväärses olukorras nagu möödunud sajandi kahekümnendatel, kui väriseti Poola sissetungi kartuses. See on ühelt poolt Merkeli ja teiselt poolt NATO poliitika loogiliseks tulemuseks. Ka meie sõjavägi on iseseisva lähinguvõimeta ja kohaldatud koloniaalsõja nishide täitmiseks.
Ainuke iseseisva sõdimisvõimega sõjavägi tänases NATOs on USAl, ent tema maaväed ei ole praegu ega lähiaastatel võimelised sõdima Euroopas Venemaaga viimase piiride lähedal (Gruusia, Ukraina, Eesti).
NATO Venemaaga võrreldes ülekaalukad väed on vaid Zika Klubi tegelaste "vaimuilmas". Täna on USA-l Euroopas vaid kaks kergebrigaadi! Üks okupeerib Itaaliat ja teine Saksamaad. Arusaadavatel põhjustel ei saa neid kumbagi liigutada Baltikumi. Nüüd on plaanis tuua üks soomusbrigaad kogu Ida Euroopa peale. Eesti saab heal juhul vaid pataljoni. USA ja meie skisod võivad soovida mida iganes, ent absoluutselt võimatu on lähiaastatel Baltikumi seitse brigaadi tuua ja isegi "vaimu kokkupõrkes " võib skiso ainult oma ettekujutuses nelja lisabrigaadi leida. Seega A.Hvostovi järeldus, et Eesti julgeolekupoliitika on skisofreenikute mängumaa, leiab topelt kinnituse.
Kolmanda argumendi lisan veel. RAND Corporationi analüüs on juba vananenud, sest ta ei arvestanud Venemaa kaardiväe tankiarmeed, uusimaid lennukeid, tiibrakette jm. Vene elektroonilise sõjapidamise vahendid olid klass omaette juba varem, värske uudis (tass.ru/armiya-i- vpk/323S712) viib aga juba kaks põlvkonda ette. Venemaal on täna absoluutne sõjaline ülekaal Baltikumi ruumis nii maal, õhus kui merel ja täna kui imega tekiks õhust 7 USA brigaadi, oleks nad Baltikumis vaid hukule määratud ohvritalled.
Ma ei imesta kui Obama teeb järjekordse prohmaka ja toobki Ida Euroopasse uue soomusbrigaadi. See oleks Venemaale suur võit, sest see annab Putinile õiguse väita, et NATO on rikkunud 1997.a. NATO-le Vene baaslepingut ja NATO agressiivsus on ohuks Venemaa julgeolekule. Viidates enesekaitsele, võib Venemaa rünnata igat piiririiki, kuhu USA väed paigutatakse.
See on vägagi ahvatlev, sest sõjaline võit on garanteeritud, mis kulub marjaks ära kui sisepoliitikas on suuri ebameeldivusi. Viimased on aga garanteeritud, sest nagu ma varem olen kirja pannud, on Putini poliitika olnud nagu kahepealine kotkas Vene vapil: üks pea jälgib välispoliitikas patriootlikku suunda, teine pea aga sise- ja majanduspoliitikas globalistlikku, antipatriootlikku suunda. Muidugi, siin ei tohi langeda meie meedias loodud kuvandi lõksu virtuaalsest Putinist kui kõikvõimsast despoodist. Putin juhib vastavalt konstitutsioonile välispoliitikat, Keskpank ja valitsuse majandusplokk ei tee aga alatihti tema ukaasidest väljagi. Nende neoliberaalne majandus- ja finants-krediidipoliitika on nii arulage ja Venemaa huvide vastane, et seda ei kritiseeri enam ainuüksi Teaduste Akadeemia teadlased, vaid ka laiad rahvahulgad ja ettevõtjad.
Seepärast on sügisel toimuvad duumavalimised väga tähtsad. Ühtne Venemaa ei ole normaalne, ühte ideoloogiat järgiv partei. See on nagu nõuka aegne kompartei- ta on võimupartei, kuhu kuuluvad absoluutselt vastandlike arusaamadega patrioodid ja liberaalid-globalistid. Ainsaks siduvaks lüliks nende pooluste vahel on võimu jagamise kokkulepe, mis annab kõigile midagi. Võib juhtuda, et sel korral nad ei saavutatagi enam absoluutset enamust, sest rahvas on astunud suure sammu patriootidele lähemale ja on mitu patriootlikku liikumist väljapaistvate liidritega, kes minu arvates on võimelised muutma kardinaalselt tänast hukatuslikku neoliberaalset majanduspoliitikat.
Roman Ubakivi

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar