Intervjuu 17. aprillil

kolmapäev, 19. veebruar 2025

 

USA (NATO) JA  VENEMAA  VAHELINE HÜBRIIDSÕDA LÕPETATI  !!!


Er Riadis visandati uue maailmakorra kontuure ja faktiliselt lõpetati USA ja Venemaa vaheline hübriidsõda, mis algas hiljemalt 2008.a. Tegu on loomulikult epohhiloova sündmusega. Trumpi eesmärk muuta Venemaa vaenlasest konkurendiks on täitunud. Seega on ta hiilgavalt täitnud USA tippeliidi poolt püstitatud eesmärgi: viia maailm kaugemale tuumakatastroofist, mille ääreni Bideni pooltotakas ja süüdimatu valitsus oli viinud. Muidugi pole jõutud omavaheliste probleemide osas veel kokkuleppele, ent mõlempoolne poliitiline tahe selleks on selgelt olemas ja ainuüksi pisike faktike - USA lubab nüüd Vene Mir pangakaarti kasutada üle maailma, veenab mind, et tendents on selge.

USA - Venemaa hübriidsõja üheks elemendiks  oli teatavasti Venemaa - Ukraina sõda. Kuna USA-Venemaa sõda on läbi, siis tuleb ka see lõpetada nii, et vältida  Bideni Afganistanist väljatõmbumise sarnast katastroofi. Ukraina (nagu Eestigi) huvitas USAd vaid kui kahuriliha ja platsdarm Venemaa purustamiseks. Kuna viimast eesmärki USAl enam ei ole, siis  pole Ameerikal mingit huvi raisata sinna oma nappe ressursse.  Isegi kogu Euroopa on nüüd USA-le teisejärguline suund. Kogu ressurss tuleb keskendada võitlusse Hiinaga Kagu  Aasi turgude  võitmiseks.

Trump on ettenägelikult loonud narratiivi, mis võimaldab tal geniaalselt lihtsalt raskest olukorrast väärikalt välja tulla. Biden viis Lääne Venemaa vastu hübriidsõtta, mille ta kaotas, sest täna on Venemaa selgelt tugevam kui ennem sõda. Ja see on ajalooline fakt. Muuseas prognoosisin juba 2014. a. Venemaa võitu relvakonliktis Läänega. Biden oli süüdi Ukraina -Venemaa sõja puhkemises ja Trumpi presidentuuri korral poleks see kunagi puhkenud. Nüüd Trump esitab koos Venemaaga või isegi üksi oma rahuplaani, mille Venemaal on tark põhimõtteliselt mõnede agadega nõus olla, aga mille Zelenski ja Euroopa kindlasti tagasi lükkavad. Tõsiasi on selles, et Trump ja Putin tahavad sõlmida rahulepingu pikaajalise rahu tingimustega, Britannia , Brpssel ja Ukraina kui globalistidest liberaalid ja Trumpi vaenlased aga ajutise vaherahu, ms võimaldaks Ukrainal toibuda ja taasrelvastada. Loomulikult rindel võidukas Putin vaevalt enam laseb end nii lapsikult jälle petta.  Siis on Trumpil aeg käed kogu sellest jamast puhtaks pesta ja kogu vastutuse Euroopa ja Ukraina kaela veeretada. Kui te rahu ei taha, mille ma teie jaoks olen välja võidelnud, siis andke aga tuld ent USA ja NATO selles ei osale. Trump on valmis Euroopat relvastusega toetama. Ta on valmis EL müüma kallilt näiteks 2000 vana Bradlyt ja800 Strykerit, mis neil kõrbes vedelevad, kes võib siis need Ukrainale kinkida. 

Aeg töötab täna Ukraina sõjas Venemaa kasuks. Seni kuni neile sobibat vaheranu ei tule, vallutavad nad üha uusi alasi. Ukraina riik ei ela üle järgmist talve. Venemaal on täna maailma parimad maaväed ja EL armeed on nendega võrreldes naljanumbrid. EL pretensioonid trügida suurriikide USA ja Venemaa kõrvale rahuläbirääkimiste laua taha on haledalt naeruväärsed.. El  geopoliitiline staatus on olla geopoliitiline objekt, kelle põhiliselt USA majanduslikult paljaks koorib. Nii USA kui ka Venemaa hakkavad suhtlema vaid Euroopa rahvusriikidega, mitte aga Brüsseli globalistlik-liberaalse bürokraatiaga. Viimane on kui hüppav Põnn, kes iseenda lollusest end lõhki puhus. 

Kodus on Trumpil liberaalide-clintonoididega raskusi, ent EL kosmopoliidid hõõrub ta kerge vaevaga pulbriks koos Venemaaga. EL ise kindlasti tänasel moel püsima ei jää. Eurosi teatavasti jagab Euroopa keskpank, kes oli eelmisel aastal mijardites kahjudes. Eurosi aga trükitakse teatavasti USA Föderaalreservi dollarite krediidi toel. Vaevalt laseb Trump enam sadade miljardite eest Brüsseli bprokraatial priisata. Seni on EL-s kembeldud, et kes selle raha jagamisega tegeleb, ent täna oleme olukorras, kus USA kaitseminister MJK-l segelt välja ütles - raha enam ei ole, kõik läheb nüüd Kagu Aasiasse.

 Euro kukub ja inflatsioon suureneb. Euroopa ja ka Eesti eliit on osutunud konkurentsivõimetuks nii USA kui ka isegi Venemaa eliidiga võrreldes. Seetõttu ootavad meid ees vaesumine , rasked  ajad ja degenereerumine Euraasia mandri poolsaare perifeerseks kolkaks. See on selgelt tänase arengu tendents, ent ma ei ole determinist ja optimistina arvan, et napakate kõrval, kes nn. rohepööret juurutavad , on veel tarku inimesi nagu Ungari juht Orban, kes äsja oma rahvale kasuliku kaubandusleppe USA-ga sõlmis. Ent realistina pean tõdema, et Euroopas on selges enamuses siiski veel globalistidest.riigijuhid, kes on reetnud oma riikide rahvuslikud huvid. Kaugemale minemata võib siin viidata Soome ja Baltinaade presidentidele, kes esindavad Briti huve. Viimaste globalistide- liberastide tänane valitsus on aga trumpistide vaenlane. Seega Eesti on täna alasi ja  haamri vahel: üheaegselt nii USA kui ka Venemaa vaenlane. 


Roman  Ubakivi



 


neljapäev, 13. veebruar 2025

 TRUMP  ALUSTAS  VÖIMSALT


Erinevalt esimesest ametiajast alustas  Tramp nyyd sihikindlalt ja vöimsalt.  Vöib isegi arvata, et ta löhestades seni ühtset Euroopa ja Ameerika Pöhja Atlandi tsivilisatsiooni, loob vundamendi uuele, puhtalt Pöhja Ameerika tsivilisatsioonile. Pean siin silmas sealhulgas tema neo- Monroe doktriini , mis näeb ette eurooplaste minemakihutamist Ameerikast  (taanlased Gröönimaalt ja Briti kuningas kui Kanada riigipea). 

See köik muidugi erinevate geopoliitiliste globaalsete projektide: rahvuslased -patrioodid contra kosmopoliidid -globalistid antagonistliku vöitluse raamistuses.Trumpi vöit valimistel tähendas globalistide-liberaalidele otsustavat kaotust maailma seni veel vöimsamais riigis. Trump alustas otsustavat vöimuvöitlust kosmopoliitsete liberaalidega nii Ameerikas kui ka kogu maailmas. Ta hävitab halastamatult nii liberaalse ideeoloogia (on vaid kaks sugu- mees ja naine, taastab traditsioonilised pereväärtused, kus pole pederastidel kohta, taastab tugeva riigi ideaali , lõpetab rohelise ja Fukuyama ajaloo lõpu lollused; kehtestab reaalpoliitika ja geopoliitika diskursuse jne.) ja liberastidest koosneva bürokraatia ning niigi kokkuvariseva Bretton Woodsi rahandussüsteemi ja senise majandusmudeli. Loogiliselt ta on sunnitud alustama ka vöitlust erapankade Föderaalreservi dollari trükkimise öiguse vastu. Jääb vaid loota, et Trumpi ei taba tema mörvatud möttekaaslaste Lincolni ja Kennedy saatus.Trump saab aru, et P.Volkeri loodud nn. reiganoomika oli paratamatult ajaliselt piiratud projekt, ent tema nörkuseks on, et tal pole uut majandusmudelit. Volkeri tasemega majandusmeest täna economistidest vesipeade hulgas lihtsalt ei ole vöimalik leida. 

Trump teeb öieti, et tööstuse taastamiseks on hädavajalik sisse viia kaitsetollid, ent see viib paratamatult esialgsele elatustaseme languseni, mis paratamatult niigi langeb , arvestades, et täna tarbivad ameeriklased 30-40% maailma koguproduktist, samal ajal kui toodetakse vaid alla 15% vastavalt IMF ja Maailmapanga hijuti avaldatule. Sisuliselt elavad ameeriklased  parasiitidena nagu nagu Rooma Impeeriumi läpupäevil Rooma lumpen, kellele anti tasuta leiba ja vaatemänge ning söjaväe tuumikuks olnud vabade talupoegade maade asemel laiusid orjadega latifundiumid ja söjaväes teenisid barbarid, kes löpuks ka vöimu vötsid. Selles möttes meenutab Trump mulle imperaator Marcus Aureliust. Läppude löpuks otsustab mitte ainult eliidi, vaid ka rahva rahva kvaliteet. Trump muidu on väga tubli - avab karismaatiliselt rahvale suured  eesmärgid nagu MAGA, Mars, tehnoloogiline hüpe jne. ning innustab lootust ja entusiasmi. Lootust annab ka, et ta ümbriteb ka end andekate ja tegusate inimestega. See on eelduseks, et suudetakse toime tulla eesolevate majanduraskustega ja sotsiaal-poliitilise kriisiga.

Trumpistide esmaseks ülesandeks on muidugi oma verivaenlaste klintonoidide-liberalistide hävitamine .Viimased tegelevad isegi järjekordse ipeachmendi korraldamisega ja kaigaste kodarasse loopimisega. Sisepoliitika on muidugi  paratamatult seotud välispoliitikaga. Liberastide- kosmopoliitide peamiseks jöuks ja juhiks on täna demokraatide-globalistide kõrval Suurbritannia ja Brüssel.

Keskendumaks kodus võimu kindlustamiseks ja Hiina ohjeldamiseks on Trumpil hädavajalik vähemalt külmutada sõjakolded Iisreali ümber ja Venermaal -Ukrainas. Selles ebaõnnestumine tähendab mitte ainult Nobeli rahupreemia minetamist vaid ka suurte plaanide kokkuvarisemist  Ameerikas.  lihtsalt napib ressursse. 

Iisreal kaotas strateegiliselt Gaza sõja, kuna ühtegi eesmärki ei täidetud ja nüüd ollakse vastastikku hoopis tugevama jõuga kui seda oli Süüria- Türgi islamiäärmuslastega. Erdogan teatavasti teatas, et Jeruusalem on ajalooliselt Ottomani impeeriumi osa. Sõja laiendamine Iraani vaid raskendaks Iisreali olukorda, Seda eriti hiljutise Venemaa-Iraani leppe valguses.

Trumpil on absoluutselt õigus, et Bideni poolt provotseeritud NATO -Venemaa sõda Ukraina pinnal oli strateegiliselt täielik lollus, mis eiras USA geopoliitilist imperatiivi - mitte mingil juhul  lasta Euraasia mandril tekkida USA vastast koostööd ja liite. Hiina-Venemaa-Iraani-P-Korea tihe koostöö ja üha laienev BRICS pluss on jõud mille vastu Lääs ei saa. Seetõttu teeb Trump ainuõieti, üritades võimalikult kiiresti lõpetada Venemaa vastast sõda Ukrainas ja leida Venemaaga modus vivendi. Seda püüavad meeleheitlikult takistada Suurbritannia, Brüssel ja ka Eesti poliitiline ja isegi sõjaline eliit. 

Just selles vaimus tuleb tõlgendada Briti -Ukraina sajaaastast lepingut, Johnsoni ja nüüd ka kõrgete ametnike visiite Ukrainasse Brüsseli sõjaõhutamist ja Eesti katseid kehtestada blokaadi Vene laevadele Soome lahes seoses kaablite ja ökoloogilise turvalisusega.  Ma olen tuttav Eesti eliidi vaimse ja intellektuaalse tasemega alates juba Laari ajast, Enamikus on tegemist ülbete harimatute lollpeadega ja kahjuks trend on allapoole. Ilmselt meie tänasel eliidil pole aimugi rahvusvahelisest Mereõigusest , kus taoline tegevus tähendab sõja kuulutamist. Ilmselt Washingtonist käratati Helsingi ja Tallinna vesipeadele nii, et lõpetati kaubalaeva kinnipidamine ja teatati, et kaablid katkevad iseenesest.

Venemaaga sõja lõpetamise variant vaagub täna kahe äärmusliku võimaluse vahel: pessimistlik on seotud Bensoni hoiatusega, et kokkuleppe venimise puhul muutub Ukraina pinnal toimuv konfikt Bideni-demokraatide sõjast Trumpi-vabariiklaste  sõjaks, nagu see toimus Nixoniga Vietnami sõjaga ja sõda jätkuks hoogsalt. See tähendaks, et Trump ei saa keskenduda kodustele probleemidele, USA reindustrialiseerimiseks ja tema plaanide luhtumist.

Teisalt on ülioptimistlikuks  trumpistide paremäärmusliku rassistliku tiiva nägemus, et kollase ohu tõrjumiseks ja valge rassi ülemvõimu säilitamiseks on hädavajalik geopoliitilise telje Washington- Moskva moodustamine. Milline tasakaalupunkt sellel skaalal saavutatakse on täna veel ebaselge. Arvan, et kuu aja jooksul loksub see paika.

Arvan, et kaalukauss kaldub rohkem viimase võimaluse suunas, ent vaevalt kokkulepe tähendab kõikehõlmavat uut Jaltat. Tõenäoliselt on tegemist piiratud leppega , mis piirdub peamiselt Euroopaga.

Venemaa huvid on selgelt defineeritud 2021.a. detsembris (NATO 1997 a. joonele) ja spetsiifiliselt Ukraina suunal möödunud suvel ( alad  mis kuuluvad Venemaale nende konstitutsiooni järgi pluss Istanbuli kokkuleppe muud tingimused).

Ka USA lähtepositsioon on enam -vähem selge: Välistades Ukraina astumise NATO-sse  vast tunnistatakse Istanbuli leppe järgi Ukraina kuulumist Venemaa mõjusfääri. Trump on selgelt v'lja öelnud, et sõda Venemaa vastu oli Bideni suur viga, Venemaa vastu on murdnud hambad nii Napoleon kui Hitler, Venemaa oli USA liitlane II maailmasõjas, ei nimeta Venemaad agressoriks jne. Sõda tuleb võimalikult kiiresti lõpetada. Kui London, Brüssel ja Eesti tahab Venemaa lahinguvöljal Venemaa põlvili suruda ja tpkeldada, siis laske käia, seda aga ilma Ameerikata ja ilma NATO 5.artiklita. Peaasi , et Euroopa maksaks kalõmmi 5% ulatuses SKP-st USA relvatööstuse turgutamiseks.

Erinevalt demokraatidest on Trump realistlik geopoliitik ja saab aru, et kosmopoliitide hegemooniaajastu on lõppenud, maailm jaguneb eri tsivilisatsioonide valuutatsoonideks ja USA ülesanne on olla esirinnas teiste tsivilisatsioonide seas. 

Spekuleerin oma mättakese otsast vaadates, mis võiks olla trumpistide Suur Strateegia. Olukorras, kus USA on veel võimsuselt nr.1, Hiina nr.2 ja Venemaa nr.3, on ilmne , et kaalukeelena on kõige soodsamas olukorras Venemaa. Seepärast on Trumpi poolt absoluutselt õige, et kõik parimad inimjõud on rakendatud Venemaa suunal. Mis on USA-l ja Venemaal ühist?  Euroopas on Trumpi lausa kiindunud austajaks Itaalia peaminister. Nende kohtumise videod on lausa pulmapiltide stiilis.  Itaalia on USA laevastiku tugipunk, koos lennuväe baasidega ja tuumapommidega. Ka Venemaale on Itaalia kõige sõbralikum maa Euroopas.

Trump teeb diplomaatilisi jm. pingutusi India suunal. Modi vajab taas tasakaalustavat jõudu Pekingi suhtes. Venemaa ja India suhted on aga traditsiooniliselt väga head. Mul on isegi meeles ammune loosung "IHindu-Russi by, by!".

Seega joonistub välja potentsiaalne telg Washington  - Rooma - Moskva - Dehli, mis tõepoolest võib tagada USA-le liidrikoha maailmas.


Roman Ubakivi