Intervjuu 17. aprillil
teisipäev, 29. september 2020
PUTINI PROHMAKAS
Kuulasin tahtsamate riigimeeste konesid YRO juubeli puhul. Xi jatkab kindlalt Hiinale suurt edu toonud strateegiat. Ka Trump jatkab selgelt oma strateegiat. Putin on vaga hea taktikalisel tasemel, ent kahtlusi on tema voimes moelda strateegilisel tasemel. Olukorras, kus kaib armutu voitlus maailma ymberjagamise nimel ja vaenlase tankid on poole paevateekonna kaugusel Leningradist ja Smolenskist meenutab ta oma sonumiga: davaite zhit druzno! Gorbatshovi.
Kogu Putini senine strateegia on Andropovi ja W.Brandti kursi jatkamine: yhinemine Laanega. Pyyan paar korda nadalas vaadata Solovjovi saateid, sest tal on ligipaas Kremlile. Hiljuti kinnitas ta, et eliidis valitseb nn. patriootlik konsensus- yhinemine Laanega vaarikatel tingimustel. Saates esineb ka hasti informeeritud ja geopoliitilise mottetasandiga Kurginjan. Olen taiesti sama meelt tema yldistusega, et Venemaa raskuste allikaks on enamuse eliidi soov jatkata seda kurssi, mis on aga vastuolus Venemaa rahvuslike huvidega. Rahva ja riigi huvid on tana saavutanud sarnase vastuolu taseme eliidiga nagu Nikolai II paevil.
Koik see ilmnes ka Valgevene syndmuste taustal. 85% vene rahva tanaseks riigimehe kumiiriks ja symboliks on Stalin, kel oli terasene voidutahe ja valmisolek ise surra kodumaa nimel ja ka tappa vaenlasi. Nii kui 1939.a. 17 septembril tekki voimalus, viis Stalin vaed Versaille rahulepingute kohaselt nn. Curzoni liinile. Seevastu Leedu okupeerimise asemel ja kasutades klassikalist kerge ja kiire voidu effekti rahva mobiliseerimiseks ja Xi ja Trumpiga yhinemiseks voitluses finantsinterni vastu, lasi Putin kogu ilma ees leedukatel endale pahe sittuda ja demonstreeris, et ta ei kasuta ylekaalukat sojalist joudu finantsinterni esindajate vastu.
Oma ara ja uimase reageeringuga rynnakule liitriigi vundamendi vastu avas Putin voimaluste akna, et homme valimistel mone protsendi toetuse palvinud kasvoi Navalnoi kuulutatakse valimiste voitjaks ja moodustatakse paralleelvalitsus eksiilis. Otsustava tegutsemise asemel; mis oleks votnud Venemaa vaenlastel isu ara Venemaaga tyli norida, demonstreeris Putin norkust ja seega avas Pandora laeka. Otseseks tagajarjeks on destabiliseerimine Magi Karabahhias. Jargneb Kasahhi ja kogu Kesk Aasia.Venemaa piiridel tekitatase verise kaose voond.
Ustavus Liberaalidest sopradele (nagu Kudrin) kes Putini voimule aitasid, on eriti ohtlik viga poliitikule. Juba Makjavelli pohjendas, et valitseja peab loobuma oma antud sonast kui see laheb vastuollu riigi huvidega. Tana Putin ei voitle liberaalide-finantsinterni vastu nagu Xi ja Trump, vaid hoopis hoiab neid oma kaitsva tiiva all. Seega on taiesti voimalik ka variuant, et Xi ja Trump voivad lahendada oma vastuolud Venemaa arvel nagu pakkus Brzezinski.
Kuna finantsintern on niikuinii kuulutanud Vene riigi oma peavaenlaseks, siis kui nendega yhinevad ka patrioodid, on Venemaa lagunemine lahiaja kysimus.
Eestile on see halb variant, sest see tahendab meie sattumist verise kaose tsooni koos Latiga ja Leningradi-Pihkva oblastitega. Meile oleks meeldivam variant, kus Venemaad juhiks Venemaa rahvuslikest huvidest lahtuv liider, kelle strateegiaks oleks mitte Euroopasse minek, vaid arengu mootoriks olev Vaikse ookeani regioon. Leeedu jagataks Venemaa ja Valgevene vahel, Latist ja Eestist tehtaks puhver Liivimaa naol. Poola ja Austria-Ungari oleks iseseisvad Laanevalli riigid, kes on kaitseks Laanest tulvava kaose ja vaikeste sodade vastu. Ka Balkanile ei tasu ronida- las Tyrgi ja Viin madistavad seal omavahel. Oma tsivilisatsiooni vundamendi minetanud Laane Euroopal pole mingit lootust. Las USA roovib teda ilma Venemaa konkurentsita. See korvaldab soja pohjuse USA ja Venemaa vahel ja on suureks strateegiliseks voiduks Venemaale, sest voimaldab korvale jaada USA-Hiina kokkuporkest.
Roman Ubakivi
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar